Jsme chovná stanice registrovaná u FIFE a zabýváme se chovem mainských mývalých koček.

Chovatelství původně nebylo naším záměrem, ale člověk míní...

Už jako malá holka  jsem kolem sebe měla kočky - vlastní, nevlastní, černé, bílé, mouraté, malé a větší , ale pořád ne tu největší - a to mainskou mývalí.

Zvíře hodné obdivu, impozantního vzezření,  s neuvěřitelně milou povahou. 

Toto tajné přání mi splnil manžel, když mi v roce 2010  daroval k narozeninám skutečnou mainskou krásku s americkou krví  Nadine Star Pretty Coon.

A bylo rozhodnuto.

Z rozkošné chlupaté koule s dlouhýma nohama a obrovskýma ušima se vyloupla výstavní kočičí slečna - svým exteriérem, stavbou, osrstěním a výjimečně huňatým ocasem dosáhla po třech absolvovaných výstavách titulu Champion. Prozatím :-)

Na výstavách jsme také poznali nádherného kocoura, GIC Hawkwind´s Urmel, který je s laskavým svolením paní chovatelky tatínkem našich prvorozených  třech roztomilých koťátek.

Dcerka Amelie z tohoto vrhu je posilou pro náš chov, cca v polovině roku 2014 plánujeme první spojení s naším nádherným zrzečkem - kocourem - Vivaldi Look of Lynx, CZ

 

 

Naším administrativním bydlištěm jsou stále ještě Veltrusy, malé středočeské městečko s pěkným zámkem a velkým parkem, ale blízkost Prahy a okolní průmysl této lokalitě hodně ubírá.  Městského ruchu, neustálého shonu a neklidu máme již natolik vybráno, že jsme se ke konci roku 2012 přesunuli do našeho nového působiště - malé vísky Lučice u Chudenic poblíž Klatov.  Domek téměř na samotě s překrásným výhledem do šumavských kopců na louce u lesa bude pro nás a naše čičiny tím pravým rájem.

 Historie projektu

Český svaz chovatelů - správa české plemenné knihy  koček potvrzuje, že dnem 20.7.2011 byl   v mezinárodním registru FIFe     zapsán vznik  chovatelské stanice

Doux Chat, CZ